تهران – شریعتی – بعد از پل سیدخندان – کوچه خندان – پلاک ۶ پشتیبانی: 09999972318

تفاوت تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها

 

امروزه بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها ازطریق تبلیغات محیطی ، آگهی ، فکس[…]،بروشور، تراکت ، وب سایت و …  به دنبال نوعی از تبلیغ یا اطلاع رسانی هستند؛ که علاوه بر ارزانی و سرعت عمل بالا، از دیده شدن پیام خود نیز مطمئن باشند .

پیشنهاد ما این است که با دراختیارداشتن سامانه پیام کوتاه باکمترین هزینه تبلیغات، نسبت به روش های رایج درکشور اقدام به تبلیغات پربازخورد کنید .

در این مقاله درمورد جایگاه اس ام اس در حوزه تبلیغات . تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها . مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین تفاوت های تبلیغات اس ام اس  با سایر روش ها بحث خواهیم کرد .   

جایگاه اس ام اس در حوزه تبلیغات :

با توجه به ارقام و آماری که در طی مدت زمان به دست آمده است . می توان تارنمای پیامکی ایران را در رابطه با ارسال پیامک و استفاده از آن به مورد بررسی قرار داد که در ادامه به شرح مختصری از برخی از این موارد می پردازیم .

بر اساس آمارها بیش از ۹۱ درصد از کاربران بزرگسال، تلفن همراه خود را در بیشتر مواقع در اختیار دارند . پس با قاطعیت می توان گفت هر پیامکی که ارسال نمایید بلافاصله توسط کاربران مشاهده می شود .

در سراسر دنیا تعداد تلفن های همراه 5 برابر تمامی رایانه های شخصی می باشد .

طبیعتا بازدید تبلیغات شما نیز 5 برابر کسانی هستند که از طریق رایانه و محیط اینترنت تبلیغات شما را مشاهده می کنند .

برندهای بزرگ تجاری برای حفظ برقراری ارتباط با مشتریان خود از ارسال پیامک استفاده می کنند .

تقریبا راه ارتباطی بیش از 95درصد از این شرکت ها با مشتریان خود، از طریق ارسال اس ام اس انجام می پذیرد .

با توجه به انتخاب شرکت های بزرگ و استفاده آن ها از این روش برای برقراری ارتباط . آسان ترین و کم هزینه ترین و در عین حال پربازده ترین روش ارتباطی با مشتریان خواهد بود .

یکی از تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها این هست که . باتوجه به برآوردهای انجام شده ، بیش از 90درصد از پیامک هایی که دریافت می شوند ، ظرف مدت 4 دقیقه ابتدایی خوانده می شوند . پس می توان از این روش برای اطلاع رسانی های سریع استفاده نمود .

از هر 10 نفری که پیامکی را دریافت می کنند 9 نفر در رابطه با آن پیامک واکنش نشان خواهند داد . بیش از نیمی از آنها درصدد خرید برخواهند آمد . همچنین ۷۰ درصد افرادی که پیام را دریافت می کنند ، ظرف مدت حداکثر یک ساعت از دریافت پیام اقدام به خرید خواهند کرد .

تخفیفاتی که از طریق اس ام اس، اطلاع رسانی می شود ؛  10 برابر بیشتر از تخفیفاتی که به صورت کاغذی و پرینت شده ارائه می شود ترتیب اثر داده می شوند .

۳۰ درصد از افراد ترجیح می دهند تخفیفهای شرکتها و مجموعه ها را از طریق اس ام اس و بر روی تلفن همراه خود دریافت نمایند . در صورتی که تمایل به دریافت تبلیغات و تخفیفهای این شرکتها  از طریق ایمیل 8 درصد و نرم افزارهای تلفن همراه  11 درصد است .

حتما بخوانید : مزایای پنل پیامکی برای مشاغل گوناگون چیست؟ 

 

تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها :

طبق آمارهای گرفته شده درصد کمی از کاغذهای تبلیغاتی به دست مخاطبان واقعی خود میرسد . در تبلیغات کاغذی نمیتوان کنترل دقیقی بر روی نحوه و پخش کردن تبلیغات کاغذی انجام داد .

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که درصد بالایی از مردم تراکت ها را نمی خوانند و یا نخوانده در سطل زباله می ‌اندازند .

یکی دیگر از تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها ، استفاده از امکان گزارشگیری و بررسی دلیوری اس ام اس ها میتوانید از رسیدن پیامک به دست مخاطبان خود مطمئن ‌شوید . این امر موجب شده است که تبلیغات کاغذی در قیاس با    تبلیغات پیامکی از بازدهی بسیار پایینی برخوردار باشد .

با توجه به گزارش اتحادیه بین ‌المللی مخابرات ۹۰% از جمعیت جهان به شبکه‌های تلفن همراه دسترسی دارند . با توجه به قابل حمل بودن تلفن های همراه دریافت تبلیغات پیامکی در هر زمان و در هر مکان امکانپذیر می باشد .

این امر موجب شده تا امروزه از تبلیغات اس ام اسی بیشتر از تبلیغات کاغذی استفاده شود .

یکی از تفاوت تبلیغات پیامکی با تبلیغات کاغذی:

گاه یک متن کوتاه و ساده از یک صفحه نوشته‌ی شلوغ، تاثیر بیشتر برروی مخاطبان خود میگذارد . یکی دیگر از تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها این است که در تبلیغات پیامکی در مدت زمان کوتاهی هزاران نفر میتوانند با خدمات ، طرحها و محصولات شما آشنا شوند . در حالی که تبلیغات کاغذی ساعتها و بعضی وقتها روزها و هفته‌ ها طی میشود تا پخش شود .

با استفاده از پنل اس ام اس، اثر بخشی تبلیغات با کمترین هزینه به حداکثر خواهد رسید . یکی از تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها  استفاده بیشتر از تبلیغات پیامکی نسبت به تبلیغات کاغذی سبب حفظ محیط زیست میگردد .

تمامی تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها که گفتیم و هزاران موارد دیگر سبب شده است که تبلیغات پیامکی در سالهای اخیر بسیار زیاد مورد استقبال کسب و کارها قرار گرفته بگیرد و ثابت کرده که میتواند به عنوان بهترین روش فعلی برای تبلیغات در سطح انبوه باشد .

حتما بخوانید : پنل اس ام اس چیست؟

مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها

دلایل زیادی وجود دارد که تبلیغات پیامکی بیشتر از سایر رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تبلیغاتی مورد توجه قرار گرفته و از سایر رسانه های تبلیغتی متمایز و محبوبتر گردیده است . امروزه تبلیغات پیامکی در دنیای تجارت و بازاریابی سهم قابل توجهی به خود اختصاص داده ‌و در مدیریت بازاریابی از مزیت های آن بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌مند شده است .

برخی از این تفاوت های تبلیغات اس ام اس با سایر روش ها :

  • سرعت انتقال پیام به بازار هدف :

در انتقال پیام های تبلیغاتی از طریق پیامک می توان پیام ها را به صورت کنترل شده و در سریع ترین زمان ممکن و تنها برای گروه بازار هدف که شناسایی شده اند، ارسال کرد .

  • ارسال پیام های خاص برای تمامی مشتریان و مخاطبان:

با این امکان می‌توان گزینه‌ای مناسب برای کمک به تحقق اهداف بازاریابی نفر به نفر باشد ‌و ارزش پیام ارسالی برای افراد را با توجه به سفارشی بودن افزایش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد .

  • هزینه پایین رسانه و نرخ پاسخ مصرف کنندگان:

مطالعه های و بررسی های انجام شده نشان می دهد که بازاریابی به وسیله تلفن همراه می تواند مقرون به صرفه تر از سایر رسانه ها باشد و نرخ پاسخ گیرندگان پیام کوتاه تلفن هم به نسبت سایر رسانه های تبلیغاتی بسیار قابل توجه می باشد .

  • عدم نیاز به دانش تخصصی :

انجام تبلیغات بدون نیاز به داشتن دانش تخصصی ، بسیار مهم و ارزشمند می باشد . تبلیغات از طریق ارسال پیامک نیاز به طراحی پیچیده و مدیریت جامع ندارد چرا که تنها با داشتن پنل پیامک میتوانید به سادگی تبلیغات و اطلاع رسانی های کسب و کار خود را به مخاطبانتان انجام دهید .

  • استفاده از سیستم مدیریتی:

در پنل پیامک لند با استفاده از سیستم طراحی شده می توانید به راحتی آمار تبلیغات منتشر شده خود را گزارشگری و مدیریت نمایید .

  • دسترسی دائم به مشتریان:

در دنیای امروز افراد تلفن همراه خود را در بیشتر اوقات شبانه روز و در بیشتر اماکن ، همراه خود دارند . از این رو صاحبان کسب و کار می توانند به طور دائم ارتباط خود را با مشتریان و مخاطبان خود حفظ کنند . ارسال پیامک تبلیغاتی در آن واحد به افراد زیادی در فاصله زمانی کوتاه امری ارزشمند در هر کسب و کاری میباشد .

  • افزایش اعتماد مشتریان به وسیله شخصی سازی پیام:

ارسال پیامک دارای مزیت بالقوه برای ارسال اطلاعات دقیق تر و دارای جزییات بیشتر است ، چرا که پیام های ارسالی را می توان با توجه به هریک از مشتری ها تهیه  و ارسال نمود و از این طریق نتیجه بهتری نیز حاصل میشود .

از آنجاییکه تلفن همراه جزء وسایل شخصی می باشد صاحبان کسب و کار می توانند پیام ارسالی برای هرشخصی را به طور خاص با در نظرگرفتن ویژگی هایی مانند موقعیت اجتماعی ، علایق شخصی ، زمان ، مکان و… تهیه و ارسال نمایند . همینطور با مورد توجه قرار دادن افراد با توجه به موارد اشاره شده اعتماد مصرف کنندگان را افزایش می دهد .

  • بالا بودن میزان یادآوری و به خاطر سپاری پیام:

 ارسال پیام های تبلیغاتی از طریق پیامک باعث میشود که این پیام ها در ذهن گیرندگان پیام نقش ببندد و از قدرت اثر گذاری بالایی برخوردار باشد چرا که این پیام ها به طور مشخص و به وسیله شخصی ترین رسانه یعنی تلفن همراه برای هر شخص ارسال شود .

  • امکان ذخیره‌سازی پیام و ارسال آن برای دیگر افراد:

در تبلیغات پیامکی در صورتی که پیام دریافتی توسط مخاطبان دارای جذابیت باشد و محتوای آن به گونه ای باشد که دریافت کننده پیام را به ارسال آن برای شخص و یا اشخاص دیگر تشویق نماید ، بازاریابی ویروسی محقق می شود . در بازاریابی ویروسی ، کارآیی تبلیغات به صورت تصاعدی افزایش پیدا کرده و شرکت را از مزایای بی‌شمار آن منتفع می سازد .

  • دسترسی بدون محدودیت زمانی :

شما با در اختیار داشتن پنل پیامک میتوانید به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز online از امکانات ارسال و دریافت پیامک و دیگرخدمات پیامکی بهره مند شوید .

حتما بخوانید : چرا باید پنل پیامک داشت؟

Back to top
Call Now Buttonمرکز تماس